Drogi Turysto od nas wszędzie blisko!!!

 

  Co mnie urzekło i urzeka, mówiąc potocznie

w "Cieplicach"

czyli w Prawosławnym Domu Opieki  Św. Stefana?

          Można tam w bardzo prosty sposób dotrzeć wybierając odpowiedni na swoją kieszeń środek transportu (polecam pociąg 12 godzin w pociągu to naprawdę extremum ,ale poranne widoki z okna na wschodzące słońce ponad górami na długo utkwią w pamięci). Pierwsze co każdy powinien zrobić wybierając się w to miejsce to spacer po jeleniogórskiej starówce. W samym centrum malutka cerkiewka, której wnętrze pozwala na chwilę zadumy, refleksji i modlitwy. Poza tym jest tam wiele ślicznych starych kamienic, które niedawno odnowione w świetle słońca prezentują się okazale. Jelenia Góra w każdej porze roku ma do zaoferowania bogaty repertuar kulturalny – teatry uliczne, jesień jelenioleniogórska, wiele wystaw i ekspozycji, które koneserów sztuki na pewno zadowolą. Rynek kusi wieloma lokalami, budową przypomina troszkę czeskie rynki. Wielką zaletą tego miasteczka jest to, wiele się w nim dzieje.

          No ale dalej w drogę do celu!!!

          Poruszają się na południe dojeżdżamy do Cieplic .... Pamiętam chwilę kiedy po raz pierwszy znalazłam się w tym miejscu, to co ujrzałam przerasta nawet najśmielsze marzenia - widok, który roztaczał się przede mną był niesamowity, czułam się jak w raju!!! No cóż, coś w tym jest gdyż ośrodek położony jest w samym sercu Kotliny Jeleniogórskiej ( z jednej strony Karpacz ze swymi atrakcjami , z drugiej Szklarska           Poręba też ma czym skusić nie jednego).Ujrzałam o poranku pasmo Karkonoszy ze swym najwyższym szczytem Śnieżką. Wydawać by się mogło że obłoki nad górami tworzyły transparent powitalny na moja cześć - czułam się niesamowicie. Same góry są tak zmienne, że człowiek nie może się nadziwić z jaką szybkością się zmieniają. Ale cóż to gdzieś w oddali ujrzałam mały zameczek który na wzniesieniu wygląda jak wielka twierdza - ach tak to Chojnik, w którym gości od dawna Kunegunda. Podobno co bardziej wytrwali mieli okazję ją spotkać.

          Takiego widoku jaki można zobaczyć przed ośrodkiem i z okien nie ma w całej okolicy z pewnością. Sam Dom i okolica ma dużo do zaoferowania wszystkim. Więc po kolei:

1. Prawosławny Dom Opieki to doskonałe miejsce do zorganizowania kolonii, obozów i zimowisk,
2. Jeśli jesteś człowiekiem, który ma dosyć zgiełku i wrzawy dużego miast wybieraj się do Cieplic bo znajdziesz tu ciszę, ukojenie dla duszy i ciała (wieczorne i poranne widoki na góry wyciszają i napawają optymizmem!!!)
3. Jeśli jesteś amatorem górskich wędrówek i górskiego powietrza wybieraj się do Cieplic- blisko stąd na przepiękne, nie zatłoczone, dzikie szlaki górskie!!(szlaki piękne, dobrze oznakowane)
4. Interesują Cię zabytki Dolnego Śląska-stare pałace, zamki, kopalnie od nas blisko do Kowar, Wojnowa , Karpacza , Szklarskiej Poręby itp. ...do Cieplic!!
5. Jesteś ciekawy, lubisz poznawać inne kultury i ludzi, niedaleko stąd do naszych sąsiadów Czechów, a tam już zaprasza Praga, Skalne Miasto i wiele innych pięknych miesjc – które można zwiedzić np. wybierając się na wycieczkę zorganizowaną przez lokalne biura podróży- nie zastanawiaj się wybieraj się do Cieplic!!
6. Jesteś aktywny lubisz zimowe sporty, zimą zapraszają trasy narciarskie, snowboardowe, wyciągi, tory saneczkowe- nie zastanawiaj się wybieraj się do Cieplic!!
7. Wykorzystaj wakacje na naukę angielskiego- zapraszamy na wakacyjne kursy angielskiego na różnym poziomie, z profesjonalnymi lektorami- ...w Domu!
8. Rodzina, dzieci - poczują się jak w żywiole – wielkie podwórko z boiskiem do piłki i kosza, z miejscem na ognisko, miejsce na wspólne biesiadowanie i śpiewanie, piaskownica dla milusińskich, - wybierajcie się do Cieplic!!
9. Chcesz odpocząć od gotowania? Tutejsza kuchnia, zadowoli każdego smakosza i żarłoka!! W Domu!!
10. Obozy integracyjne dla aktywnych i nadal ciekawych życia emerytów i rencistów- powiadom babcię i dziadka niech wybierają się do Cieplic!!
11. Jesteście grupą zorganizowaną? Nie ma problemu wiele miejsca na organizowanie warsztatów , czy spotkań młodzieżowych – wybierajcie się do Cieplic!!
12. Masz mało czasu zapraszamy na dwudniowe konferencje teologiczne, organizowane cyklicznie - łączysz przyjemne z pożytecznym- ...tylko w Domu w Cieplicach!!

          I tak mogłabym wyliczać bez końca...nie wahaj się, pakuj się i odwiedzaj to czarowne miejsce, które bez względu kim jesteś i co lubisz dobre jest dla wszystkich !

Polecam!!!

Stały Bywalec

projekt i oprogramowanie serwisu internetowego projekt i oprogramowanie serwisu internetowego www.epro.com.pl
under construction